26 Ocak 2021’den değerli gündem başlıkları

1- TBMM Lideri Mustafa Şentop, Hoca Ahmet Yesevi Memleketler arası Türk-Kazak Üniversitesi (AYÜ) 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı 2. Devir Açılış …

By

1- TBMM Lideri Mustafa Şentop, Hoca Ahmet Yesevi Memleketler arası Türk-Kazak Üniversitesi (AYÜ) 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı 2. Devir Açılış Programı’na çevrim içi katılacak.

– Şentop, Bangladeş’in Ankara Büyükelçisi Mosud Mannan’ı ve Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Kazuhiro Suzuki’yi farklı ayrı kabul edecek.

(TBMM/11.30/14.00/16.00)

2- CHP, HDP ve MHP’nin Meclis küme toplantıları düzenlenecek.

(TBMM/13.30/12.45/10.45)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenecek “Sosyal Atama Töreni”ne katılacak.

(Ankara/13.30)

2 – TBMM’den

– Genel Heyette, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’nda değişiklik öngören kanun teklifi ile TSK deniz ögelerinin, Aden Körfezi, Somali kara suları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde misyon mühletinin bir yıl daha uzatılmasına dair Cumhurbaşkanı tezkeresi görüşülecek.

– Dijital Mecralar Kurulunda, toplumsal mecralarda son günlerde yaşanan gelişmeler ele alınacak.

– Dışişleri Komitesinde, milletlerarası mutabakatlar görüşülecek.

(TBMM/15.00/15.00/15.30/

İKTİSAT

1- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, görüntü konferans metoduyla Lisanslı Depoculuk Kıymetlendirme Toplantısı’na katılacak.

(Ankara/10.00)

2- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “TOBB Dijitalleşme Sanal Fuarı”na görüntü konferans sistemiyle iştirak edecek.

(Ankara/11.00)

3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bağımlılıkla Uğraş Yüksek Konseyi Toplantısı’na görüntü konferans sistemiyle katılacak ve Afganistan Ulaştırma Bakanı Kudretullah Zeki ile makamında görüşecek.

(Ankara/15.00/18.30)

4- Türkiye İstatistik Kurumu, Aralık 2020 periyodu motorlu kara taşıtları istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

5- Hazine ve Maliye Bakanlığı, Finansman Programı kapsamında iki değişim ve geri alım ihalesi yapacak.

(Ankara)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, görüntü konferans yoluyla düzenlenecek Birleşmiş Milletler (BM) Barışı İnşa Fonu Yüksek Seviyeli Taahhüt Konferansı’na katılacak.

2- Suriye Anayasa Komitesi görüşmelerinin 5’inci çeşidi Birleşmiş Milletler (BM) nezaretinde sürecek.

(Cenevre)

3- Dünya Ekonomik Forumu (WEF) “2021 Davos Gündemi” toplantıları çevrim içi devam edecek.

(Davos)

4- Gine Körfezi açıklarında korsan saldırısına uğrayan Türk mürettebatlı Liberya bandralı Mozart isimli gemiye ait gelişmeler izleniyor.

YENİ

1- Dünya genelinde Kovid-19’a ait gelişmeler takip ediliyor.

SPOR

1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Giresun Valisi Enver Ünlü, milletvekilleri, vilayet ve ilçe belediye liderlerinden oluşan Giresun heyetiyle bir ortaya gelerek, kente yapılacak yatırımlarla ilgili protokol imza merasimine katılacak.

(Ankara/12.00)

2- Medipol Başakşehir Teknik Yöneticisi Okan Buruk ve kadro kaptanı Alexandru Epureanu ile Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı ve kadro kaptanı Uğurcan Çakır, çarşamba günü yapacakları 2020 TFF Harika Kupa maçı öncesi Atatürk Olimpiyat Stadı’nda ortak basın toplantısında soruları cevaplayacak.

(İstanbul/19.00)

3- Basketbol THY Avrupa Ligi’nin 22. haftasında Anadolu Efes, Sinan Fazilet Spor Salonu’nda Sırbistan’ın Kızılyıldız mts grubunu, Fenerbahçe Beko ise Ülker Spor ve Aktiflik Salonu’nda İsrail’in Maccabi Playtika Tel-Aviv grubunu konuk edecek.

(İstanbul/19.00/21.00)

4- Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi’nde play-off’a çıkmayı garantileyen Türk Telekom, G Grubu’ndaki son maçında Bosna Hersek takımı Igokea’yı konuk edecek.

(Ankara/20.30)

5- Basketbol FIBA Erkekler Avrupa Kupası’nda yeni dönem gayreti başlayacak. D Kümesi müsabakalarına mesken sahipliği yapan Beşiktaş, birinci maçında Romanya’nın CSM Oradea grubuyla karşı karşıya gelecek; kümenin öteki maçında Rumen takım CSU Sibiu ile Bulgaristan’dan Balkan Basket karşılaşacak.

(İstanbul/18.00/15.00)

6- Misli.com 2. Lig kümelerinde 2020-2021 döneminin 2. yarısı, 20. hafta maçlarıyla başlayacak; Beyaz Küme’de tek müsabaka oynanacak.

7- Voleybol CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi 4. çeşidinin Polonya’da düzenlenen A Kümesi ikinci etap çabasında Fenerbahçe HDI Sigorta, Belçika’nın Lindemans kadrosuyla karşılaşacak.

(Belchatow/20.00)

8- Voleybol CEV Bayanlar Şampiyonlar Ligi 4. cinsinin Fransa’da düzenlenen B Kümesi 2. etap çabasında Fenerbahçe Opet, mesken sahibi Nantes’le karşı karşıya gelecek.

(Nantes/20.00)

9- Hentbol Erkekler Harika Lig’in 9. haftasından ertelenen 1 maç yapılacak.

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, manzara, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir formda kullanılamaz. Abonelerimiz de kontrat kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, öteki kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Alışılmamış davrananlar hakkında türel ve cezai her türlü müracaat hakkımız gizlidir.

You may also like