9 Aralık 2020’den değerli gündem başlıkları

YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Memur-Sen ile OSTİM Teknik Üniversitesi iş …

By

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Memur-Sen ile OSTİM Teknik Üniversitesi iş birliğinde çevrim içi düzenlenecek Kamu İdaresi ve Kalkınma Kongresi’ne katılacak.

(Ankara/10.00)

2- Etraf ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Avlu, Gar Meydanı ve Çamlık alanları ile Zağnos Paşa Mescidi Meydanı’nda incelemelerde bulunacak, Vilayet Kıymetlendirme ve İlçe Belediye Liderleri ile Uyum Toplantısına katılacak, Büyükşehir Belediyesi’ni, Valiliği ve AK Parti Vilayet Başkanlığı’nı ziyaret edecek.

(Balıkesir/10.00 -18.30)

3- Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Heyeti sonrası açıklamalarda bulunacak.

(Ankara/19.00)

4- TBMM Genel Şurası’nda, Adalet Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ulusal Savunma Bakanlığının bütçeleri görüşülecek.

(TBMM/11.00)

5- CHP Genel Lider Yardımcısı Ahmet Akın, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/11.00)

İKTİSAT

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, görüntü konferans sistemiyle, Memur Sendikaları Konfederasyonu ile Ostim Teknik Üniversitesinin düzenlediği Online Kamu İdaresi ve Kalkınma Kongresi’ne katılacak.

(Ankara/10.00)

2- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile Hayat Uzunluğu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ortasında imzalanacak protokol imza merasimine katılacak.

(Ankara/11.00)

3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Akyurt yolunda incelemelerde bulunacak, Akyurt Belediye Başkanlığı’nı ziyaret edecek, Ankara’nın kuzey ilçelerinin belediye liderleriyle toplantı yapacak ve akabinde Kalecik Belediye Başkanlığı’na ziyaret gerçekleştirecek.

(Ankara/08.00-11.00)

4- TÜİK, 2019 yılı eğitim harcamaları istatistikleri ile ekim ayı dış ticaret endekslerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- AB Kurulu Lideri Ursula von der Leyen ile İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ticaret mutabakatları müzakereleri kapsamında bir ortaya gelecek.

(Brüksel)

2- Azerbaycan ile Ermenistan ortasındaki ateşkes süreci, cephe çizgilerindeki durum ve memleketler arası yansımaları takip ediliyor.

(Bakü)

3- Dünya genelinde Kovid-19’a ait gelişmeler takip ediliyor.

ŞİMDİKİ

1- Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’ndaki hareketlere ait ortalarında eski alay kumandanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor’un da bulunduğu 512 sanıklı davaya, Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

(Ankara/09.30)

SPOR

1- 34. Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası, Mersin Olimpik Cimnastik Salonu’nda gençler kategorisinde elemelerle başlayacak.

(Mersin/10.00)

2- Muhteşem Lig’de 5. haftadan ertelenen Atakaş Hatayspor-Büyükşehir Belediye Erzurumspor ve 7. haftadan ertelenen Göztepe-Aytemiz Alanyaspor maçları yapılacak.

(Hatay/19.30/İzmir/18.30)

3- Demir Küme Sivasspor, UEFA Avrupa Ligi I Kümesi’nin 6. ve son haftasında 10 Aralık Perşembe günü deplasmanda İsrail’in Maccabi Tel-Aviv grubuyla yapacağı maç için özel uçakla Tel Aviv’e gidecek.

(Sivas/10.00)

– Sivasspor’da yeni tip koronavirüs tedavisi gördüğü için İsrail’e gitmeyecek teknik yönetici İstek Çalımbay’ın yerine yardımcı antrenör Bülent Albayrak ile futbolculardan Max Gradel, maçın oynanacağı Bloomfield Stadı’nda düzenlenecek basın toplantısında, müsabakaya ait soruları cevaplayacak. Kadro son çalışmasını da statta yapacak.

(Tel Aviv/16.30/17.00)

4- TFF 1. Lig’in 13. haftasına Ankara Keçiörengücü-Giresunspor, Adana Demirspor-Altınordu ve Altay-Ankaraspor maçlarıyla devam edilecek.

(Ankara/13.30/Adana/16.00/İzmir/19.00)

5- Misli.com 2. Lig kümelerinde 14. hafta maçları tamamlanacak; 3. Lig’de 13. hafta 4. Küme’de yapılacak maçlarla başlayacak.

6- Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi G Kümesi’nde Türk Telekom, Fransa’nın Limoges grubunu konuk edecek; H Kümesi’nde Darüşşafaka Tekfen, İspanya’nın Hereda San Pablo Burgos kadrosuyla deplasmanda karşı karşıya gelecek.

(Ankara/20.00/Burgos/20.30)

7- Basketbol ULEB Avrupa Kupası A Kümesi’nde Bahçeşehir Koleji, deplasmanda Sırbistan’ın Partizan Nis kadrosuyla, D Kümesi’nde Frutti Extra Bursaspor, İspanya’nın Herbalife Gran Canaria ekibiyle karşılaşacak.

(Belgrad/22.30/Gran Canaria/23.00)

8- Voleybol CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi’nin Polonya’daki A Kümesi çabasında Fenerbahçe HDI Sigorta, ikinci maçında konut sahibi Grupa Azoty ile karşılaşacak.

(Kedzierzyn-Kozle/22.30)

9- Voleybol CEV Bayanlar Şampiyonlar Ligi’nin İtalya’daki B Kümesi çabasında Fenerbahçe Opet ikinci maçında Slovenya’nın Calcit Volley ekibiyle karşılaşacak.

(Treviso/22.30)

10- Voleybol CEV Bayanlar Şampiyonlar Ligi’nin Türkiye’de gerçekleştirilen D Kümesi çabasında Eczacıbaşı VitrA ikinci maçında Rusya’nın Lokomotiv Kaliningrad grubuyla karşı karşıya gelecek.

(İstanbul/20.00)

11- Herbalife Nutrition Bayanlar Basketbol Üstün Ligi’nin 11. haftasında Çankaya Üniversitesi-Fenerbahçe Öznur Kablo ve ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor-Galatasaray maçları yapılacak.

(Ankara/14.00/Mersin/16.00)

12- Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi’nin 5. haftasından ertelenen VakıfBank-Sarıyer Belediyespor, 15. haftasından ertelenen Kuzeyboru-Nilüfer Belediyespor, 17. haftadan ertelenen PTT-Beylikdüzü Voleybol İhtisas maçları yapılacak.

(İstanbul/15.00/Aksaray/17.00/Ankara/13.00)

13- Hentbol Erkekler Harika Lig’de 5. haftadan, Bayanlar Muhteşem Lig’de ise 5 ve 7. haftadan ertelenen birer maç yapılacak.

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, manzara, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir halde kullanılamaz. Abonelerimiz de kontrat kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, diğer kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Karşıt davrananlar hakkında türel ve cezai her türlü müracaat hakkımız gizlidir.

You may also like