6 Ocak 2021’den kıymetli gündem başlıkları

YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Memur-Sen tarafından çevrim içi düzenlenen “Mehmet Akif İnan Ödülleri …

By

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Memur-Sen tarafından çevrim içi düzenlenen “Mehmet Akif İnan Ödülleri” merasimine katılacak.

(Ankara/14.00)

İKTİSAT

1- Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Güneş Gücü Sanayicileri ve Sanayisi Derneğinin (GENSED) düzenlediği “Güneş Zirvesi” programına iştirak edecek.

( Ankara/11.00 )

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Suudi Arabistan ve Katar ortasında hudutların açılması ile Körfez’de sağlanan uzlaşıya ait gelişmeler takip ediliyor.

(Doha)

YENİ

1- FETÖ’nün darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’ndaki aksiyonlara ait 512 sanıklı davaya 19. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

(Ankara/09.30)

2- İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinde, Agos Gazetesi Genel Yayın Direktörü Hrant Dink’in öldürülmesine ait FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet vazifelilerinin de ortalarında bulunduğu 4’ü tutuklu, 13’ü firari 76 sanığın yargılanmasına devam edilecek.

(İstanbul/11.00)

3- Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamaya ait ortalarında fabrika sahiplerinin de bulunduğu 5’i tutuklu 7 sanığın yargılanmasına başlanacak.

(Sakarya/10.00)

4- Dünya genelinde Kovid-19’a ait gelişmeler takip ediliyor.

SPOR

1- Muhteşem Lig’in 17. haftasına Yukatel Denizlispor-Hes Kablo Kayserispor, Gençlerbirliği-Atakaş Hatayspor, Trabzonspor-Göztepe, Medipol Başakşehir-Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Beşiktaş-Çaykur Rizespor ve Fraport TAV Antalyaspor-Fatih Karagümrük maçlarıyla devam edilecek.

(Denizli/13.30/Ankara/Trabzon/16.00/İstanbul/16.00/19.00/Antalya/19.00)

2- Misli.com 2. Lig kümelerinde dönemin birinci yarısı 19. hafta maçlarıyla sona erecek.

3- Misli.com 3. Lig’de 2 ve 3. Kümelerde 17. ve birinci devrenin son hafta müsabakalarının tamamı oynanacak; 4. Küme karşılaşmaları 1 maç dışında yapılacak.

4- Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi B Kümesi’nde TOFAŞ, Güney Kıbrıs Rum Bölümü’nün Keravnos grubunu konuk edecek.

(Bursa/20.00)

5- Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi’nin 18. haftasından ertelenen Afyon Belediye Yüntaş-Haliliye Belediyespor maçı yapılacak.

(Afyonkarahisar/14.00)

6- A Ulusal Erkek Hentbol Grubu, 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri 5. Küme’deki ikinci maçında Porsuk Spor Salonu’nda Polonya ile karşılaşacak.

(Eskişehir/19.00)

7- Herbalife Nutrition Bayanlar Basketbol Harika Ligi’nin 12. haftasından ertelenen Nesibe Aydın-Hatay Büyükşehir Belediyespor müsabakası oynanacak.

(Ankara/16.00)

8- Profesyonel Tenisçiler Birliği (ATP) Turnuvası Antalya Açık’ta elemeler tamamlanacak.

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, manzara, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir biçimde kullanılamaz. Abonelerimiz de mukavele kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, diğer kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Karşıt davrananlar hakkında hukuksal ve cezai her türlü müracaat hakkımız gizlidir.

You may also like